jpglickwebber has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Zorns Lemma

Zorns Lemma

1970
×
Read the review Edit this entry  
18
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High School

High School

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sunset

Sunset

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Contempt

Contempt

1963
×
Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
War and Peace

War and Peace

1966
×
★★★½
Edit this entry  
02
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Edit this entry