JORDAN has logged 135 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lookout

The Lookout

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry