JORDAN has logged 162 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Player

The Player

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Babel

Babel

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry