JORDAN has logged 213 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fatman

Fatman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Future World: City of Mass Destruction

Future World: City of Mass Destruction

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry