JORDAN has logged 18 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beckett

Beckett

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Slither

Slither

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Detachment

Detachment

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry