• No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Good Boys

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★