Sort by

jack has logged 952 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wings of Eagles

The Wings of Eagles

1957
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Life Stinks

Life Stinks

1991
×
★★½
Edit this entry  
29
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
True Crime

True Crime

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Work

Blood Work

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
28
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
28
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Merry Christmas, Drake & Josh

Merry Christmas, Drake & Josh

2008
×
★★★½
Edit this entry  
21
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★½
Edit this entry  
21
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Edit this entry  
16
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sandy Wexler

Sandy Wexler

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
½
Edit this entry  
15
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
½
Edit this entry  
15
One Day in the Life of Andrei Arsenevich

One Day in the Life of Andrei Arsenevich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Week Of

The Week Of

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
Read the review Edit this entry