Sort by

jack has logged 71 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pusher 3

Pusher 3

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beautiful

Beautiful

1951
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fear X

Fear X

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
Indiscretion of an American Wife

Indiscretion of an American Wife

1953
×
★★
Edit this entry  
26
La Belle Noiseuse

La Belle Noiseuse

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Senso

Senso

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
25
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Edit this entry  
23
Kiss of Death

Kiss of Death

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
½
Edit this entry  
23
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Edit this entry  
23
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Edit this entry  
23
Saw VI

Saw VI

2009
×
★½
Edit this entry  
22
The Postman

The Postman

1997
×
★★
Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★½
Edit this entry  
20
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
★½
Edit this entry  
20
Ruby Gentry

Ruby Gentry

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Parade

The Big Parade

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inconceivable

Inconceivable

2017
×
½
Edit this entry  
18
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★
Edit this entry  
17
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Firefox

Firefox

1982
×
★★★
Edit this entry  
17
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Saw IV

Saw IV

2007
×
½
Edit this entry  
15
Saw III

Saw III

2006
×
Edit this entry  
15
Saw II

Saw II

2005
×
Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
Foolish Wives

Foolish Wives

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Canyon Passage

Canyon Passage

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
½
Edit this entry  
12
USS Indianapolis: Men of Courage

USS Indianapolis: Men of Courage

2016
×
★½
Edit this entry  
12
Captain Corelli's Mandolin

Captain Corelli's Mandolin

2001
×
★★
Edit this entry  
11
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry