• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Kate

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Trust

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Act

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • What Men Want

    ★★★★

  • Working Man

    ★★★

  • Miss Bala

    ★★★

  • New Year, New You

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Nobody's Fool

  • Venom

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • The Favourite

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★