Sort by
  • Scream VI

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Halloween Ends

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Innocents

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • F2: Fun and Frustration

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hi Stranger

    ★★★★½

  • Office Christmas Party

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Creating Gender Inclusive Schools

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • How to Win the US Presidency

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Lights Out

    ★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★½

  • The Gift

    ★★★★½

  • Vacation

  • Bāhubali: The Beginning

    ★★★★½

  • Ted 2

    ★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★½

  • Green Room

    ★★★★½