• Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Confessions of a Time Traveler: The Man from 3036

    ½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Shadowed

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Spenser Confidential

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★★

  • The Fall

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Climb

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Guava Island

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Notes from Melanie

    ★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

  • Swiped

    ½

  • Quién te cantará

    ★★★★

  • Venom

    ½

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Peppermint

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Package

    ★½