Jonathan has logged 21 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mustang

Mustang

2015
×
Read prior review Edit this entry  
28
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
Edit this entry  
26
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Cartel Land

Cartel Land

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
Edit this entry  
12
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Amy

Amy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
Edit this entry  
06
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
Edit this entry  
05
Room

Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
Edit this entry  
01
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins

Gremlins

1984
×
Read prior review Edit this entry