• Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • The Man From Toronto

  • Spiderhead

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Lightyear

    ★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Jackass 4.5

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Crush

    ★½

  • Father Stu

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • A Man Named Scott

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½