• The Runner

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Death Valley

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Great White

    ★★

  • The Resort

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Yes Day

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Shook

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • QAnon: The Search for Q

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • The Prom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Reunion

    ★★★

  • A Creepshow Animated Special

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Binding

    ★★

  • Antebellum

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Hard Kill

  • Lucky

    ★★★½

  • Slaxx

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • We Die Alone

    ★★★½

  • Hunted

    ★★★½

  • Work It

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Bone Box

    ★★½

  • Artemis Fowl

  • Scoob!

    ★★

  • Lingering

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Homeward

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½