Jordan has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Why Hide?

Why Hide?

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kepler X-47

Kepler X-47

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bloodtraffick

Bloodtraffick

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Stucco

Stucco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dollmaker

The Dollmaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
You, Me & Her

You, Me & Her

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
12/15/1996

12/15/1996

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Forbidden Games

Forbidden Games

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Devil Times Five

Devil Times Five

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snakes

Snakes

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Screams of a Winter Night

Screams of a Winter Night

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rillington Place

Rillington Place

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All the Colors of Giallo

All the Colors of Giallo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Resort

The Resort

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Man

The Midnight Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hunted

Hunted

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
8

8

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Willard

Willard

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shook

Shook

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Lingering

Lingering

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Possum

Possum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Apparition

The Apparition

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Dolours

I, Dolours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In Extremis

In Extremis

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Painkillers

Painkillers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Flat

The Flat

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dark Touch

Dark Touch

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry