Sort by

jsforman has logged 37 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Edit this entry  
31
Society

Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Fury

The Fury

1978
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Edit this entry  
28
The Golem: How He Came into the World

The Golem: How He Came into the World

1920
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Brood

The Brood

1979
×
Edit this entry  
26
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Edit this entry  
23
Black Magic

Black Magic

1975
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Shout

The Shout

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Edit this entry  
20
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★
Edit this entry  
10
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Zombie

Kung Fu Zombie

1981
×
★★½
Edit this entry  
02
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Images

Images

1972
×
★★★½
Edit this entry