Justin has logged 115 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slash

Slash

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Slash

Slash

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hook of Woodland Heights

The Hook of Woodland Heights

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Folies Meurtrières

Folies Meurtrières

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boyka: Undisputed IV

Boyka: Undisputed IV

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Salt and Fire

Salt and Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Beatles at Shea Stadium

The Beatles at Shea Stadium

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kicks

Kicks

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Southside with You

Southside with You

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Better Luck Tomorrow

Better Luck Tomorrow

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hard Target 2

Hard Target 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Final Justice

Final Justice

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ninja

Ninja

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nuts!

Nuts!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pray for Death

Pray for Death

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Kill Zone 2

Kill Zone 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spartan

Spartan

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry