Sort by

Joseph has logged 833 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sportin' Life

Sportin' Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Dangerous Game

Dangerous Game

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
Read the review Edit this entry  
24
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Morning for the Osone Family

Morning for the Osone Family

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
Read the review Edit this entry  
24
Bad Night for the Blues

Bad Night for the Blues

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
John Denver and the Muppets: A Christmas Together

John Denver and the Muppets: A Christmas Together

1979
×
Read the review Edit this entry  
24
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Santa, the Fascist Years

Santa, the Fascist Years

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
12 Tiny Christmas Tales

12 Tiny Christmas Tales

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
it's easy

it's easy

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Call

The Call

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ouija

Ouija

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Absentia

Absentia

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Oculus: Chapter 3 - The Man with the Plan

Oculus: Chapter 3 - The Man with the Plan

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rotten Fruit

The Rotten Fruit

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Restaurant Dogs

Restaurant Dogs

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry