Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
'Round Midnight

'Round Midnight

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry