• Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Play It Safe

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Hidden

    ★★★★

  • Still Processing

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • High Score

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • 80,000 Years Old

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★

  • The Midnight Gospel

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Kapaemahu

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★

  • JCVD's Day Out

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Rabbit Hunters

    ★★★½

  • Stump the Guesser

    ★★★★

  • #cats_the_mewvie

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Coded Bias

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Criterion Collection : 1000 Spines

    ★★★★

  • Standing Above the Clouds

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Seven Worlds, One Planet

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Rebooted

    ★★★½

  • Dancing with the Birds

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Booksellers

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • VFW

    ★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★