sailorr has logged 26 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Magdalena Viraga

Magdalena Viraga

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
How Not to Be Seen: A Fucking Didactic Educational .MOV File

How Not to Be Seen: A Fucking Didactic Educational .MOV File

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Red Film

Red Film

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Recreation

Recreation

1956
×
Edit this entry  
16
Accident

Accident

1973
×
Edit this entry  
16
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Æon Flux

Æon Flux

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night Music

Night Music

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
Read the review Edit this entry  
11
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Desperate Teenage Lovedolls

Desperate Teenage Lovedolls

1984
×
★★
Edit this entry  
03
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry