• The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • Nimic

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Blood on Her Name

    ½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Olla

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Lunatics

  • The Perfect Date

  • The Silence

    ★★

  • The Haunting of Sharon Tate

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Leaving Neverland

  • The Awakening of the Ants

  • So Pretty

    ★★★

  • Ham on Rye

    ★★★½

  • Berlin, I Love You

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Knock Down the House

  • Wounds

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★½

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Welcome Home

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Apostle

    ★★

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★½

  • Green Book

    ★½

  • High Life

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • This Changes Everything

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★