• Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Old Boys

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Evil Genius

  • The Kissing Booth

  • Cold War

    ★★★★½

  • Bao

  • Alex Strangelove

  • James Acaster: Repertoire

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Lemonade

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Three Identical Strangers

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Black Museum

  • Fasting

  • Saturation

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • Blue Planet II

  • Coco

  • The Babysitter

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Despicable Me 3

  • Escape Room

    ½

  • Abducted in Plain Sight

  • 47 Meters Down

    ★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Faces Places

    ★★★★

  • The Keepers

  • Alien: Covenant

    ★★

  • It Comes at Night