RSS feed for jswanson
  • Hannibal Buress: Miami Nights

    ★★★

  • 8:46

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Monos

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Bilby

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • Bird Karma

  • Solar Walk

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Psych: The Movie

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • The Trial

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • Blue Planet II

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★