Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Alpinist

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • 8:46

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • The Silence

  • Us

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • They Shall Not Grow Old

  • Free Solo

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma