• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • The Irishman

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Yesterday

  • Woodstock

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Creed II

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

  • Overlord

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Mission: Impossible - Fallout

  • The First Purge

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★½

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★