ju_stine has logged 230 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Throw Momma From the Train

Throw Momma From the Train

1987
×
★★
Edit this entry  
23
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Edit this entry  
10
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Naked

Naked

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gnome Alone

Gnome Alone

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last Adventure

The Last Adventure

1967
×
★★½
Edit this entry