Sort by

ju_stine has logged 26 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Celluloid Closet

The Celluloid Closet

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Aroma of Tea

The Aroma of Tea

2006
×
Edit this entry  
08
The Monk and the Fish

The Monk and the Fish

1994
×
Edit this entry  
08
Father and Daughter

Father and Daughter

2000
×
Edit this entry  
07
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Queen Christina

Queen Christina

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast Film

Fast Film

2003
×
Edit this entry  
01
Copy Shop

Copy Shop

2001
×
Edit this entry