Sort by

JuanCostrada has logged 169 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Operation Kid Brother

Operation Kid Brother

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream and Scream Again

Scream and Scream Again

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Salvation

The Salvation

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Army

Red Army

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mommy

Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Connection

The Connection

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
French Connection II

French Connection II

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Banksy Does New York

Banksy Does New York

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marshland

Marshland

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hoffa

Hoffa

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Smash Brothers

The Smash Brothers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Night in the Show

A Night in the Show

1915
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Laughing Gas

Laughing Gas

1914
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wyrmwood: Road of the Dead

Wyrmwood: Road of the Dead

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Slacker

Slacker

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rad

Rad

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zero Charisma

Zero Charisma

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Murder Your Wife

How to Murder Your Wife

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★
Read the review Edit this entry