• Prey

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Alcarràs

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Outlaws

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Grandmother

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Sacred Spirit

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Stop

    ★★★★