Sort by

Juanito has logged 155 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
26
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Riot Police

Riot Police

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Help

The Help

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Demons

Demons

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angst

Angst

1983
×
Read the review Edit this entry  
20
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rapture

Rapture

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Suspended Step of the Stork

The Suspended Step of the Stork

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry