Sort by
  • Slowly

  • Kiddo

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

  • Leave me Alone St. Thomas

  • Subman Begins

  • Scrooge: A Christmas Carol

  • Falling for Christmas

    ½

  • Hellhole

    ★½

  • Partially Obscured

  • Embers from Yesterday, Aflame.

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Tutto qui

  • ul-Umra

  • The Playlist

    ½

  • Last Week

    ½

  • Grimcutty

    ½

  • Old People

  • 20th Century Girl

  • Luckiest Girl Alive

    ★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ½

  • Entergalactic

    ½

  • Werewolf by Night

    ½

  • Rainbow

    ½

  • Noise

    ★★

  • Goodnight Mommy

  • Do Revenge

  • All Quiet on the Western Front

  • Wendell & Wild

  • The Menu

  • About Fate

  • Athena

    ½

  • White Noise

  • Barbarian

    ★½

  • Still Waters Run Deep

    ★½

  • I Came By

  • Look Both Ways

    ½

  • Day Shift

    ★½

  • I Just Killed My Dad

  • Prey

    ½

  • Buba

    ★½

  • Interrogation

  • The Sound of a Drowning City

  • Equimanthorn

  • Not Okay

    ½

  • For Jojo

    ½

  • Dangerous Liaisons

    ½

  • Girl in the Picture

  • Hello, Goodbye, and Everything in Between

  • Salammbô

    ★★½

  • Blasted

  • The Man from Toronto

  • The Following Images Never Happened

    ★★

  • Centauro

    ★½

  • Spiderhead

  • Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

    ½

  • Gladbeck: The Hostage Crisis

  • Ms. Marvel

    ½

  • Fire Island

  • Pistol

  • The Bob's Burgers Movie

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ½

  • Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

  • Hysteric