Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Apartment Complex

The Apartment Complex

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Magic Cop

Magic Cop

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Dangerous Tonight

I'm Dangerous Tonight

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bruiser

Bruiser

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crocodile

Crocodile

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Tommy

Tommy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr Vampire Saga 4

Mr Vampire Saga 4

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Vampire III

Mr. Vampire III

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Vampire II

Mr. Vampire II

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trauma

Trauma

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puppet Master vs Demonic Toys

Puppet Master vs Demonic Toys

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
10 Rillington Place

10 Rillington Place

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting

The Haunting

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
Telemarketers

Telemarketers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gothic

Gothic

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Rezort

The Rezort

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Xtinction: Predator X

Xtinction: Predator X

2010
×
★½
Read the review Edit this entry