Sort by

{Todd} has logged 1,032 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bel Canto

Bel Canto

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
Read the review Edit this entry  
30
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pagemaster

The Pagemaster

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lift

The Lift

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
March of the Penguins

March of the Penguins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Islam and the Future of Tolerance

Islam and the Future of Tolerance

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The House

The House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Children

The Children

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Can't Take It Back

Can't Take It Back

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Q

Q

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry