Sort by

{Todd} has logged 111 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Within the Woods

Within the Woods

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Garfield: A Tail of Two Kitties

Garfield: A Tail of Two Kitties

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Chloe

Chloe

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Collector

The Collector

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bloodmarsh Krackoon

Bloodmarsh Krackoon

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Still/Born

Still/Born

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Robot Chicken DC Comics Special III: Magical Friendship

Robot Chicken DC Comics Special III: Magical Friendship

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Free Birds

Free Birds

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'll Always Know What You Did Last Summer

I'll Always Know What You Did Last Summer

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cat from Outer Space

The Cat from Outer Space

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hottie & The Nottie

The Hottie & The Nottie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Alligator

The Great Alligator

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Clownhouse

Clownhouse

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry