Sort by

<Todd> has logged 119 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Die Young

We Die Young

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Predator

The Predator

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Intruder

Intruder

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Quiet Ones

The Quiet Ones

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry