Sort by

{Todd} has logged 1,517 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sting

The Sting

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Tenant

The Tenant

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Come Play

Come Play

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Baby

The Baby

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
After

After

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Artist

The Artist

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Guess Who's Coming to Christmas

Guess Who's Coming to Christmas

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Girl

Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nancy

Nancy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry