Sort by

{Todd} has logged 1,537 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Circle

Circle

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Real Life

Real Life

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reno 911!: The Hunt for QAnon

Reno 911!: The Hunt for QAnon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Velvet Smooth

Velvet Smooth

1976
×
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burden of Dreams

Burden of Dreams

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Victory

Dark Victory

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Leap Year

Leap Year

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hamlet

Hamlet

2000
×
★½
Read the review Edit this entry