Sort by

{Todd} has logged 157 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mayday

Mayday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Taming the Garden

Taming the Garden

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Knocking

Knocking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
#Horror

#Horror

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ma Belle, My Beauty

Ma Belle, My Beauty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ailey

Ailey

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Critters 3

Critters 3

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Homeroom

Homeroom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Exorcism at 60,000 Feet

Exorcism at 60,000 Feet

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombie Bloodbath

Zombie Bloodbath

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ultimate Playlist of Noise

The Ultimate Playlist of Noise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tabu

Tabu

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Toolbox Murders

The Toolbox Murders

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry