Sort by

{Todd} has logged 159 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saved!

Saved!

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Train

The Train

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Country Girl

The Country Girl

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Anna Karenina

Anna Karenina

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Friday

Black Friday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solaris

Solaris

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rush

Rush

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
Read prior review Edit this entry  
23
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
Read prior review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Papillon

Papillon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jagged

Jagged

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry