• Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Scoob!

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • Mutiny of the Worker Bees

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Come Away

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Dolittle

    ★★★½

  • Not A Minute To Lose

    ★★★½

  • A Twofold Pregnancy

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • E.T.: A Holiday Reunion

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Los Rodríguez y el más allá

    ★★★

  • Bootleg Dad

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Cindy La Regia

    ★★★½

  • The Best Is Yet to Come

    ★★★★★

  • Modern Loves

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Ordinary Love

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Tod@s Caen

    ★★★

  • As If It Were the First Time

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Super Gidget

  • Minion Scouts

    ★★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Do You Know Thomas?

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½