Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Incantation

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • American Girl

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Bobo the Monkey

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Wolfwalkers

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • We Bare Bears: The Movie

  • Home Movie: The Princess Bride

  • Adventure Time: Distant Lands

  • A Whisker Away

  • Twins in Paradise

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • The Knight Before Christmas