• A Boy Called Christmas

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Twenty Something

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Then Came You

    ★★★★

  • The Nun

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Midnight Sun

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★★

  • American Ultra

    ★★★★

  • The DUFF

    ★★½

  • Paddington

    ★★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Vampire Academy

  • Cloud 9

    ★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Fresh Guacamole

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • La luna

    ★★★★

  • X-Men: First Class

    ★★★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★★½

  • Tangled

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★½