Sort by

JulesLarson has logged 32 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Days

Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Music Lovers

The Music Lovers

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Adventures of Elmo in Grouchland

The Adventures of Elmo in Grouchland

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All Fall Down

All Fall Down

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Capybara Walking

Capybara Walking

1887
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
History Is Made at Night

History Is Made at Night

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Learning Tree

The Learning Tree

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kansas City

Kansas City

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry