jules has logged 20 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry