jules has logged 116 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry