• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★½

  • The Prom

    ★★★

  • Puparia

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

    ★★★½

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • DD[0]Ser

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★½

  • We Are Freestyle Love Supreme

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • High School Musical: The Musical: The Series: The Special

    ★★★★

  • Steven Universe Future

    ★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • One Day at Disney

    ★★★

  • Helluva Boss

    ★★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★★½

  • The Greatest Show on Earth

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Mailboxes

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • And Then the Bear

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Kim Possible

    ★★