• The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Hating Game

    ★★½

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Our Happiest Days

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

  • He's All That

    ★½

  • Hellbender

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Vortex

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Sycorax

  • Val

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Crónicas de un exilio

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Long Weekend

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Siamese Bond

    ★★★★

  • The tree has been planted

  • Las credenciales

    ★★★

  • La escuela del bosque

    ★★★★

  • Los primos esperan

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • A Farewell to Memory

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★