• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Jimmy Carter: Rock & Roll President

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

    ½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Ibiza

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • A Quiet Place

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Ferdinand

    ★★★

  • Sad Hill Unearthed

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★