• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Lovebirds

  • Coffee & Kareem

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Onward

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Airplane Mode

    ½

  • Little Women

  • Spies in Disguise

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Abominable

  • The Assistant

  • Motherless Brooklyn

  • Marriage Story

  • Float

  • Spider-Man: Far from Home

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Little

  • Good Boys

  • Booksmart

  • Ghosts of Sugar Land

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Kitbull

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bluesman

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • The Christmas Chronicles

  • The Princess Switch

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • mid90s

  • Ben Is Back

  • Lionheart

  • Widows

  • Hotel Mumbai

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Buy Me a Gun

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • The Week Of

  • Bao

  • Happy Birthday, Marsha!

  • A Wrinkle in Time

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Loveling

  • Pitch Perfect 3

  • Phantom Thread